Mieszkanie na Hołówki, w Warszawie które miałam przyjemność konsultować to byłe mieszkanie Państwa Baczyńskich Krzysztofa Kamila-poety i jego żony Barbary.
Różne są informacje na temat roku oddania budynku, piszą że powstał w 1928 roku i był pierwszym spółdzielczym domem w Warszawie, należącym do Spółdzielni Budowlano- -Mieszkaniowej Pracowników Łączności, ale też jest wzmianka, że był budowany w latach 1930 – 1932.
Do analizy Feng Shui musimy ustalić czas, kiedy budynek powstał, został oddany. Ten czas zmienia się w przypadku, kiedy były wykonywane prace związane z generalnym remontem. Dopasowanie właściwego czasu to często długa droga, poprzedzona porównywaniem wykresów z losami danej rodziny zamieszkującej dom w określonym czasie. Łatwo przychodzi prześledzenie wydarzeń w życiu rodziny w okresie po zbudowaniu budynku, tak jak miało to miejsce w przypadku rodziny Baczyńskich.
W lipcu 1939 roku zmarł ojciec Krzysztofa i na jesieni matka z synem przeprowadzili się do sporo mniejszego lokalu (konsultowanego teraz przeze mnie) znajdującego się dokładnie naprzeciwko poprzedniego adresu w tej samej kamienicy na warszawskim Czerniakowie.
Po ślubie, do mieszkania wprowadziła się Barbara, żona Krzysztofa. I tutaj energia znajdująca się przy wejściu odpowiedzialna za kłótnie, nerwową atmosferę, rywalizację daje o sobie znać bardzo mocno. Po sporach z synową pani Stefania, która nie akceptowała małżeństwa jedynaka, postanowiła nie zaogniać sytuacji i oddała mieszkanie synowi i synowej.
Aktywna, mająca dużo przestrzeni energia 4 będzie świadczyć o tym, że w tym miejscu będzie wspierana osoba, która zajmie się sztuką literacką, pisarstwem, rysowaniem. I to właśnie ta energia dawała Krzysztofowi wsparcie w jego pracy twórczej, oraz bogaceniu się w sensie duchowym.
Marzył o karierze ilustratora, grafika, i w tym kierunku wykazywał też wielki talent.
Jego żona, również korzystała z tej energii, i była wspierana przez nią, polska literatura zawdzięcza jej piękne erotyki.
Analizując wykres uwidacznia się bardzo aktywna energia 9, która pokazuje swoją naturę, bycia „dobrze widocznym”, dobrze znanym, i jest świetnie wykorzystana, Krzysztof Kamil Baczyński to wielki skarb narodowy.
Wejście i tablica ku pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Wykres Feng Shui z czasu zamieszkania przez rodzinę Państwa Baczyńskich.